"15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Satranç Turnuvası Düzenlendi

"15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Satranç Turnuvası Düzenlendi

Türkiye Satranç Federasyonu Kars İl Temsilcisi Prof. Dr. Emine Atakişi tarafından "15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinleri kapsamında satranç turnuvası düzenlendi.

Türkiye Satranç Federasyonu Kars İl Temsilcisi Prof. Dr. Emine Atakişi tarafından Örnek Millet Bahçesi kütüphanesinde "15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinleri kapsamında 15-16 Temmuz tarihleri arasında iki gün süren satranç turnuvası düzenlendi.

İki farklı kategoride 10 yaş altı ve 7' den 70'e tüm yaş gruplarını içeren açık kategori olmak üzere iki kategoride sporcular turnuvada ter döktüler.

Toplam 36 sporcunun katıldığı turnuva 6 maç üzerinden yapıldı.

15 Temmuz saat 09:30'da sporcuların kayıtları ile başlayan ve 16 Temmuz saat 17.20'de tamamlanan ve bir çekişmenin yaşandığı turnuvada dereceye giren sporculara madalyaları Kars Vali Yardımcısı Muhammed Enes Çıkrık, Kültür Müdürü Hayrettin Çetin, Gümrük ve Ticaret Müdürü Muzaffer Özkan, Çevre Şehircilik İl Müdürü Rahmi Toktaş ve Kafkas Üniversitesi Kazım Karabekir Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Onur Atakişi tarafından verildi.

Turnuva yeri olarak Millet Bahçesi kütüphanesinin seçilmesi ve burada ilk defa bir turnuva yapılması hem sporcular hem de veliler tarafından, gerek fiziki alan gerekse güler yüzlü personelin katılımcılara ikramları nedeniyle büyük memnuniyet ile karşılandı.

aaaaaaaaaaa-001.jpgs1-005.jpgs2-005.jpgs3-004.jpgs4-003.jpgbuuu.jpgs5-004.jpgssssssssssss.jpg